PDA

Arată versiune întreagă : [Unbanned]


    


AlinM
26/12/2014, 20:53
Nick: AlinM
Ip: 78.96.144.76
SteamID: nu am, nu am mai jucat cs din facultate..
Adminul care ti-a dat ban: r3cky
Data si ora: 12/26/2014
Dovada: nu am printurile

Note: r3cky a facut doua poze, am vazut logul in console, dar nu le-am gasit in pc, wierd.
Am cautat fisierele .bmp in C:\Program Files (x86)\Counter-Strike-16\cstrike\ si C:\Users\AlinM\AppData\Local dar nici urma de poze. Mai caut si daca le gasesc facu upload imediat. Unde sa mai caut ?

Sincer imi place foarte mult serverul si mi-ar face placere sa mai joc pe el si sa demonstrez ca nu am coduri.

Multumesc anticipat pentru feedback.

Cheers,
AlinM, Cluj-N.

mihaigsm2003
27/12/2014, 12:15
Eu zic sa-i dam o sansa... sa vedem ce zice si r3cky

Jollie
27/12/2014, 15:09
Pro UnBan

AlinM
27/12/2014, 17:43
Merci pentru reply'uri.

@mihaigsm2003, poti sa-mi dai unban si fara votul lui r3cky avand in vedere motivul, neprezentare ss ?

Nu am gasit printurile, posibil sa fie de la vers. de cs. Am dl. si instalat cs'ul de pe arenax..

r3cky
28/12/2014, 16:02
"Nick: AlinM
Steam ID/IP: STEAM_0:0:1293353051 / 78.96.144.76
Perioada: 99999 min.
Motiv: neprezentare ss
Dovada: http://postimg.org/image/kzspkrc9f/"

Asa apari la mine in BanList. Zici ca nu ai Steam, dar eu te-am banat si pe Steam. Explica!

AlinM
28/12/2014, 17:37
M-am referit la client :-j.
So, esti pro sau contra unban ?

--
AlinM

AlinM
30/12/2014, 14:37
Salutare,

Imi spune careva daca primesc unban sau il asteptam pe r3cky sa se intoarca de la ski.. ?

r3cky
02/01/2015, 13:57
Imi cer scuze pentru absenta mea de pe forum, da' am avut niste probleme cu laptopul.
Asadar...
Jollie, cunosti regulamentul serverului/forumului nostru?
" In cadrul unei reclamatii pot posta doar moderatorii, reclamantul, adminul care a dat banul si adminii prezenti pe server la momentul respectiv. Alte categorii de useri care vor posta in cadrul unei reclamatii se vor alege cu warn."
Plus ca la noi pe server/forum nu se da unban pe "pro/contra unban". Bine, daca era o situatie in care se cerea parerile altor, intelegeam. Dar asa? Postam ca sa ne aflam in treaba? Au fost pe forum o multime de topicuri deschise de cateva luni la care nu se ingramadea nimeni...

AlinM, desi trebuia sa iti inchid cererea si sa iti las banul de prima data (pentru ca nu ai pozele), am hotarat sa iti mai acordam o sansa.
In momentul in care ti-am facut poze pe forum, erai conectat de pe Steam. Mai sus spui ca nu ai Steam. Cum e pana la urma?
Pana nu clarifici situatia, nu primesti unban.

AlinM
03/01/2015, 16:32
Salutare,
La multi ani !

Nu am pozele pentru ca nu s-au salvat, cat despre steam repet m-am referit la clientul de steam. My bad..

Thx pentru intelegere.
See ya pe server.

PS: In legatura cu pozele ai dreptate, dar hei toti meritam inca o sansa. Data urmatoare, daca e cazul, o sa am si poze.

r3cky
03/01/2015, 18:08
Eu nu inteleg ce vrei sa zici, ce client de Steam?
Ai intrat si de pe Steam pe server, sau doar de pe IP? E o intrebare simpla...
Legat de poze, realizezi ca cea mai intalnita scuza a celor care folosesc wall este ca nu gasesc pozele. :)
Totusi, am hotarat sa trecem peste partea cu pozele (desi poate ne minti, poate nu).

AlinM
03/01/2015, 18:26
Am jucat de pe ip.

r3cky
03/01/2015, 21:27
Am jucat de pe ip.

Și dacă ai jucat de pe IP, de ce te-am banat si pe Steam? Că doar nu am inventat eu Steam-ul ăla, nu?

AlinM
03/01/2015, 22:05
I have no fakin' ideea, nu am client de steam, nu am jucat de pe steam..
Ala e ceva id default, nu stiu.. Mai conteaza?

r3cky
03/01/2015, 22:43
I have no fakin' ideea, nu am client de steam, nu am jucat de pe steam..
Ala e ceva id default, nu stiu.. Mai conteaza?

Conteza, da.
E un program, parca "Fake Steam" se numeste care cloneaza/inventeaza SteamID-uri.
Intra omul de pe Valve, isi "inventeaza" un SteamID si joaca pe server. Primeste ban pentru cod (de cele mai multe ori pe Steam).
Da' cum Steam-ul este fals, iese, si se conecteaza din nou cu alt nume si cu alt SteamID. Si tot asa pana cand primeste ban pe IP. Ca IP-ul nu prea merge clonat. :)
Nu stiu cat de bine m-am exprimat, da' cred ca ai inteles ideea.
Bine, tu o sa spui acum ca habar nu ai despre ce prostii vorbesc eu, ca tu nu ai jucat de pe Steam etc.
Ciudat este ca te-am banat pe SteamID. Si daca tu zici ca nu ai jucat de pe Steam... E cam ciudat.
In fine, o sa primesti unban (doar pe IP) si pe viitor sper ca o sa vii cu explicatii mai bune daca o sa te mai afli din nou in situatia asta.
Unbanned!

T.C.